Artiklid meediasUudised

Märt Sults: Tabasalu kooli juhtum ei ole mingi haruldus

By 22. jaan. 2016 jaanuar 15th, 2019 No Comments
Märt Sults Foto: Ilmar Saabas

Märt Sults Foto: Ilmar Saabas

Riigikogu haridus- ja kultuurikomisjoni liikme Märt Sultsi sõnul ei ole Tabasalu koolis esile kerkinud juhtum, kus lastel kästi haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi visiidi ajal klassiruumides püsida, mingi haruldus. Sultsi hinnangul on tegemist tavapärase käitumisega, sest koolid ei julge külalistele näidata kooli igapäevast ilu ja valu.

„Nii see käibki. Neid koole, kes julgevad ministritele ja muudele tähtsatele tegelastele näidata enda tegelikku seisu kogu oma uhkuses, on väga vähe. Võib-olla ei ole päris tavapärane praktika, et lapsi pikemalt klassiruumides peidus hoitakse, kuid suuremate „Tootside“ koju saatmine on igal juhul tavaline. Kooli juhtkond ei soovi, et kõrged külalised kuuleksid kooli suuremate väänikute kangelastegusid või näeksid kooliümbruses suitsetajaid,“ sõnas pikaajaline koolidirektor Märt Sults.

Sults lisas: „Eks taoline käitumine sõltub lihtsalt sellest, mida direktor ministri külastuskäigust saavutada või saada loodab. Loomulikult ei ole see õige, kuid vaid vähesed julgevad näidata koolielu sellisena nagu ta tegelikult on. Mina koolijuhina taolist tegevust ei praktiseerinud, kuid paraku on selliseid koolijuhte vähe.“

Avaldatud: http://epl.delfi.ee/news/arvamus/mart-sults-tabasalu-kooli-juhtum-ei-ole-mingi-haruldus?id=73493103