Artiklid meediasUudised

MÄRT SULTS: Riigieelarvet vaadates tundub, et Eesti haritud inimesi ei vaja

By 26. jaan. 2016 jaanuar 15th, 2019 No Comments

01073642176477f
“Riigieelarves on ainult kaitsekulud nagu püha lehm ja sinna on hästi palju raha peale pandud,” leidis riigikogu Keskerakonna saadik Märt Sults. “Aga riigikaitse on ka kool, elanikkond, palgad, pensionid ja teaduse areng.”“Riigieelarve järgi poleks Eestil nagu haritud inimesi vaja,” nentis Sults ja lisas, et õpetajate palgad on arvutatud 24 õpilasega klasside järgi põhikoolis ja 32 õpilasega klasside järgi gümnaasiumis, mis ei vasta reaalsele olukorrale. Põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse täitmiseks vajalikku raha pole, riigieelarve põhjal saab seadust täita ainult 80 protsendi ulatuses. “Investeerimisraha on võetud koolidelt üldse ära, et selle eest saaks maksta õpetajatele palka. Ka koolidele ette nähtud õpikute raha on võimalik nüüd maksta õpetajate palkadeks,” lausus Sults.

“Riigieelarves on ainult kaitsekulud nagu püha lehm. Sinna on hästi palju raha peale pandud. Aga riigikaitse on ka kool, elanikkond, palgad, pensionid ja teaduse areng, kuigi seda nii ei nimetata. Seda käesolev riigieelarve ei arvesta.”

Sults lisas, et meie haigekassa ja pensionisambad tehti lahti, et saaks Eestimaale investeerida. “Riigil väidetavalt selleks raha ei ole. Kuid selle sammu tõttu kasvab oht, et inimesed oma pensionifondist raha ei saagi, väga suureks. Inimesed ei ole sellest veel aru saanud.”

Avaldatud: http://www.pealinn.ee/koik-uudised/mart-sults-riigieelarvet-vaadates-tundub-et-eesti-haritud-inimesi-n160286