Artiklid meediasUudised

Märt Sults: Eestis pole spordi rahastamine läbipaistev

By 15. märts 2016 jaanuar 15th, 2019 No Comments

107476

“Eestis ei ole spordi rahastamine läbipaistev, kuna raha eraldajaid on mitmeid. Spordi rahastamine võiks tulla ühest kanalist, olgu selleks ülemuslik spordiministeerium või –nõukogu. Raha nii olümpiaspordile kui teistele aladele jagaks Eesti Olümpiakomitee (EOK),” märkis Riigikogu liige Märt Sults.

Sults tõdes Tallinna TV uudistesaates “Täna+”, et Eestis on väga palju mitte olümpiaspordialade maailmameistreid ja on lausa piinlik, et neist ei räägita. “Neid nagu poleks olemaski,” möönis Sults ja jätkas: “Spordis peaks miinimumrahastamine kehtima hakkama juba end sportlasena vastavasse alaliitu registreeritule. Lätis näiteks saab alaliit riigilt minimaalselt 9000 eurot aastas. Ka Eestis on see raha tegelikult olemas.”

Endine koolipapa Märt Sults kandideeris ka ise EOK presidendi kohale, kuna soovis ameti kaudu kuuldavaks teha kitsaskohti nii rahva- kui koolispordis. “Miks Eesti on spordis nii nõrk?” küsis Sults ja vastas: “See on seepärast, et ei pöörata tähelepanu sellele, kust algab tippsport, terve mõistus, elustiil, käitumismudel jne. Tänu spordile õpib inimene distsipliini ja korda ning seda on kõigile vaja.”

Sults, kel on endal läbi aegade olnud väga tihe suhe spordiga, loobus EOK presidendiks kandideerimast, kuna pole enda sõnul oma ülesandeid Riigikogus veel täitnud. “Ma ei saa oma valijaid petta. Loobusin Tõnu Tõniste kasuks, kuna see oli poliitiliselt korrektne otsus. Jüri Ratasele hoian aga 46 pöidlaga pöialt.”

Sults loodab kogu hingest, et EOK presidendi konkurss on ideede ja nende elluviimise suutlikkuse konkurss.

http://www.pealinn.ee/koik-uudised/mart-sults-eestis-pole-spordi-rahastamine-labipaistev-n164759