Artiklid meediasUudised

Märt Sults: alkoholi- ja tubakaäri on kaugelt kõrgemal kui Eesti valitsus

By 6. märts 2016 jaanuar 15th, 2019 No Comments

106953

 

Riigikoguliige Märt Sults leiab, et töö- ja terviseministri Jevgeni Ossinovski sammud alkoholiprobleemiga võitlemisel on populism ja inimestele illusiooni loomine, kui valitsus kaasa ei tule. “Ossonovski ju teab, et Michal ja Pevkur tema ettepanekuid ei kooskõlasta. Alkoholi- ja tubakaäri on kaugelt kõrgemal kui Eesti valitsus.”

“On selge, et alkohol on probleemide suurim allikas. Neid ei ole võimalik lahendada konkreetse sotsiaalsüsteemita,” ütles Riigikogu liige Märt Sults.

Sults nentis Tallinna TV uudistesaates, et alkoholiaktsiisi tõstmine ei anna loodetud tulemust kui odekolonni ja muude aseainete aktsiisi ei tõsteta. “Alkohoolik lihtsalt vahetab jooke, ei muud. Siit edasi avaldub surve juba meditsiinile.”

Veebikonstaabel Maarja Punak möönis, et kui rääkida liiklusõnnetustest, kaklustest, peretülidest, erimeelsustest tänaval või söögikohtades, on neist valdav osa seotud alkoholiga. “Alkoholi tarbimise näol on tegemist on sotsiaalse probleemiga, mille lahendamisse peaks panustama kogu riik. Siin ei aita vaid politsei sekkumine, vaid kõiki inimesed peavad mõtlema ja vaatama, mis alkoholi tarvitamise tagajärjel ikkagi toimub.”

Töö- ja terviseminister Jevgeni Ossinovski ütles, et alkoholiga seotud politseiväljakutsete massiline arv on ebanormaalne ja just seepärast peab alkoholipoliitikas tõsiseid samme astuma.