Artiklid meediasUudised

Märt Sults: palju eestlasi elab kaevikuelu

By 28. märts 2016 jaanuar 15th, 2019 No Comments

108273

“Eestlane on varem endale kuulsust toonud töökuse, täpsuse ja aususega, aga need omadused kaovad iga päevaga,” nentis riigikogulane ja koolipapa Märt Sults.”

Eestlased ei ole puhas rahvas, ta on ära solgitud. Pean silmas, et ta ei ole väga töökas ja slikerdab palju,” lausus Sults.

Eestlane Sultsi sõnul on varem endale kuulsust toonud töökuse, täpsuse ja aususega, aga need omadused kaovad iga päevaga. “Meil on igal aastal kadunud 2000 last, keda pered ei otsi. Registris on nad olemas, aga koolis ei käi. 40-50% peredest lahutab,” märkis koolipapa. “Need faktid ei viita rahva puhtusele.”

“Enamus rahvast elab vaesuse piiril, nad elavad kaevikuelu. Aga sellest ei räägi keegi. On lapsi, kes on väga ilusasti riides, kuid haisevad jubedasti, sest kodus pole võimalik ennast pesta. Kool on neile ainuke koht pesemiseks,” kirjeldas Sults.

“Mina kui Kopli kooli endine direktor tean väga hästi, mida tähendab slummis elamine. Miks on kool hommikul kella kuuest lahti? Sellepärast, et slummirahvas saaks hommikul tulla ja ennast korda teha,” lõpetas Sults.

http://www.pealinn.ee/koik-uudised/mart-sults-palju-eestlasi-elab-kaevikuelu-n165525