MääratlemataUudised

MÄSU GALERII

By 15. nov. 2013 jaanuar 15th, 2019 No Comments

DSC04694

Tallinna Kunstigümnaasium renoveeris Tööstuse 1 asuva endise Pelgulinna raamatukogu ruumid kunstigaleriiks. Mäsu-nimelise galerii kolmes suuremas ja ühes väiksemas ruumis on seintel kõrgust 3,5 meetrit ja põrandapinda kokku 88 m2.

Kirjeldus:

Mäsu galerii kolmes suuremas ja ühes väiksemas ruumis on seintel kõrgust 3,5 meetrit ja põrandapinda kokku 88 m2.
Kui soovid grupiga tulla mõnel muul ajal, siis kirjuta sellel aadressil: masugalerii@gmail.com

Gümnaasiumi direktori Märt Sultsi sõnul on galerii paik, kus noored kunstnikud saavad tavalisest mitu korda odavamalt oma taieseid eksponeerida.

«Meil täitub varsti kunstikoolina 45 aastat, kuid seni pole õpilaste tööd eriti majast välja saanud,» rääkis Sults. «Koolis on küll kunstituba olemas, kuid koolimaja on õpilaste ja õppimise jaoks, mitte kunsti näitamiseks. Koolimajja tavaliselt keegi kunsti vaatama ei tule ja võõrad ei saagi siin kogu aeg sisse-välja jalutada. Uus galerii on nagu kooli visiitkaart, kus ka õpetajad saavad oma töid näidata.»

Ulmesummat poole vaja

Sults kinnitas, et Mäsus võivad oma töid välja panna ka teised kunstikoolid ning kunstiakadeemia, mille hoidlad on üliõpilaste töid pilgeni täis. «Noortel kunstnikel on näiteks ilma kultuurkapitali abita raske oma näitusi korraldada, sest galeriide päevatasu on kõrge,» lausus Sults. «Alles alustaval kunstnikul on aga raske toetust saada. Samas on kunstnik nagu eputis, ta tahab näidata, mida on teinud, ilma et läheks ema käest 15 000 krooni küsima.»

 

Asukoht Kalamaja
Aadress Tööstuse 1 Kaart
Telefon +37256348496
E-post masugalerii@gmail.com
Koduleht                  m2su.blogspot.com
Koha tüüp: Kultuur ; Galerii ja muu näitusepaik
Avatud: K, N, R kell 15:00-19:00
Kontakt: Tööstuse 1, Tallinn
E-post: masugalerii@gmail.com
Koduleht: m2su.blogspot.com/

t2_m2su_mari_kivi[1]

IMG_6232IMG_6233IMG_6236