Artiklid meediasKasiinosaarUudised

Sults süüdistab Pentus-Rosimannust kasiinosaarestiku takistamises

By 13. juuli 2013 jaanuar 15th, 2019 No Comments

Märt Sults Foto: Ilmar Saabas
Tallinna koolipapa Märt Sults süüdistab keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannust selles, et see takistab tal Paljassaare lahte kasiinosaarestiku rajamist.

Aasta tagasi sai Sults Tallinna keskkonnaametilt heakskiidu oma kasiinosaarestiku projektile. Tollal pakatas ta enesekindlusest ja teatas, et hakkab otsima ehitamiseks investoreid.  Aasta hiljem pole tal aga endiselt vajalikke lubasid käes, nüüd on takistuseks keskkonnaministeerium. “Mu entusiasm pole kusagile kadunud, aga mina ei ole süüdi, kui riigimehed riiklikult mõelda ei oska.  Projekt on selle taga kinni, et Pentus mõtleb välja järjest uusi takistusi, miks ei saa keskkonnahinnangut heaks kiita,” oli Sults pahane.

“Kõik dokumendid on olemas, et alustada Eesti vabariigi reaalset kriisist väljatoomist. Aga nad ei saa aru, kuidas selline projekt hakkab juba homme kasu tooma. Aga ma ei jäta seda katki! Olen sündinud jääraks, selle, mida arutan, teen lõpuni ära,” lubas Sults.  Keskkonnaministeeriumi avalike suhete juht Pavel Ivanov kommenteeris, et Tallinna linnaplaneerimise amet on esitanud keskkonnaministeeriumile kooskõlastamiseks Paljassaare tehissaare detailplaneeringu, millega kavandatakse rajada  Paljassaare sadama akvatooriumi ja Tallinna lahe alale kolm tehissaart.Keskkonnaministeerium jättis detailplaneeringu kooskõlastamata põhjusel, et keskkonnamõju strateegiline hindamine oli tehtud puudulikult. Samuti vajab projekt vee erikasutusluba, vastavat taotlust pole keskkonnaministeerium ega keskkonnaamet saanud.

Via Delfi.ee