Artiklid meediasUudised

Koolidirektor Sults: seadus keelab kaamerad seal, kus need olema peaksid

By 22. apr. 2013 jaanuar 15th, 2019 No Comments

mart-sults-65535162

Andmekaitseinspektsiooni avaldatud kaamerate kasutamise juhend koolides on Tallinna kunstigümnaasiumi direktori Märt Sultsi arvates täielik lollus: “Ajame ikka pilli lõhki – radariga ei tohi ka kiirust mõõta, nägu jääb peale!”

Tallinna kunstigümnaasiumi paigaldati turvakaamerad juba 12 aastat tagasi, kokku on neid seitse. Ruumis olev kaamera jäädvustab kooli peasissekäigust tulijad ja kuus kaamerat, millest üks täidab seitsme kaamera funktsiooni, on ümber koolimaja.

Õpilasi kaamerate olemasolu ei häiri. Tihti ei pane nad neid Sultsi sõnul tähelegi. Ta leiab, et juhendi on kirja pannud inimesed, kel midagi teha pole.

“Punnivad mingisuguseid asju välja, et ma hakkan pättidele manuaali kirjutama. Hakkas sealt see foobia juba pihta, et koolis ei tohi olla autahvleid, internetis õpetajate pilte, YouTube’is koolikontserte ilma allkirjata. Minge kukele! See on ju täielik lollus!” räägib Sults.

Andmekaitseinspektsiooni (AKI) juhend järgi on videovalve kasutamine koolides lubatud üksnes ohu ennetamiseks ja olukorrale reageerimiseks.

Delfi.ee
Ohtuleht.ee
Pilt: Andres Putting