Artiklid meediasUudised

Sults: süstlavahetuspunktid peavad asuma meditsiiniasutuste juures

By 31. mai 2017 jaanuar 15th, 2019 No Comments

150250

“Põhja-Tallinna elanikud, nagu ka teiste pealinna linnaosade elanikud, ei ole teeninud ära seda, et nende elamupiirkondades oleks avatud narkosõltlastele mõeldud punkt, mis asuks lasteasutuste läheduses,” ütles riigikogulane Märt Sults. 

Riigikogu liige Märt Sults andis täna Riigikogu esimehele Eiki Nestorile üle petitsiooni süstlavahetuspunkti avamise vastu Põhja-Tallinna elamupiirkondades. Petitsioonile on allkirja andnud enam kui 1930 inimest. Sultsi hinnangul ei pea taolised punktid asuma kohas, mille läheduses asuvad koolid või lasteaiad.

Sultsi sõnul tuleb ühiskonnas tekkinud vastasseisu tõttu loobuda ideest avada süstlavahetuspunkt Põhja-Tallinnas aadressil Sitsi 28 asuvas kortermajas ning üheskoos huvigruppidega arutleda teiste variantide üle. “Põhja-Tallinna elanikud, nagu ka teiste pealinna linnaosade elanikud, ei ole teeninud ära seda, et nende elamupiirkondades oleks avatud narkosõltlastele mõeldud punkt, mis asuks lasteasutuste läheduses. Lõppkokkuvõttes ei saa ju keegi garanteerida seda, et ühel päeval ei leia väike laps mõnelt mänguväljakult kasutatud süstalt. Me ei pea suurendama pingeid ja kui elanikud on selle vastu, peame nende arvamust kuulda võtma,” seletas riigikogulane Märt Sults, kes lisas, et jagab täielikult kohalike elanike muresid.

Poliitiku hinnangul on viimaste aastate jooksul süstlavahetuspunkti probleemi teravalt esile tõstetud. Narkomaania on 21. sajandi suurim probleem, millega on vaja läbimõeldult tegeleda. “Just selle pärast arvan nii mina, kui ka teised üle 1930 inimese, kes petitsioonile alla kirjutasid, et süstlavahetuspunktid peaksid olema/asuma haigekassa poolt rahastatavate meditsiiniasutuste juures kasvõi lepingu lahutamatu osana. Meie pöördumise eesmärgiks on pöörata tähelepanu probleemile ning üheskoos poliitikute, ühiskonnategelaste ja teise huvigruppide esindajatega leida lahendus, mis oleks kõigile sobilik,” ütles Sults.

Varem on sel teemal sõna võtnud ka Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart, kes seisab samuti süstlavahetuspunkti avamise vastu Põhja-Tallinna elamupiirkondades.