MääratlemataUudised

Neli, ühe ja sama valija häält, ühes hääletuskastis!

By 18. okt. 2013 jaanuar 15th, 2019 No Comments

67234

Tahan nelja valimissedelit ühte hääletuskasti …tundub võimatu, aga võta näpust. Selgitan: tänapäeva inimestena oleme ju väga mobiilsed ja kiiresti liikuvad, siis johtuvalt on meil võimalus järgi proovida kõiki valimisnüansse – võime kasutada kaugvalimist mõnes teises linnas, mis ei ole sinu kodulinn, võtta osa totrast e-hääletusest, külastada eelhääletusel piirkonnajärgset valimisjaoskonda ning loomulikult minna, nagu õige Eesti kodanikuna oma kohustust täitma riigi ees, minnes valima õigel valimispäeval oma elukohajärgses valimisjaoskonnas.

 

Siinkohal toome välja, et kõik valimissedelid on anonüümsed … st nad kokku ühes valimiskastis ja selles supis on nad kõik samaväärsed, mis sest et neli ühe korraga. Ainus lootus, et see situatsioon ei muutuks tõeks, on valimisjaoskondade töötajate tähelepanu erksus, vaatlejate kohusetundlikkus ja valija südametunnistuse olemasolu.

 

Omalt poolt soovin kõigi suhtes õiglasi valimisi. Konkurentidele aga soovin edu ja kordaminekuid järgmisel eluperioodil, kui  nad ei osutu valituteks kohalike omavalitsuste  volikogudesse 🙂
PS! See kombinatsioon on minu poolt proovimata … ei tahagi proovida …ei proovigi!!!!!

Sults valimised EST