Artiklid meediasUudised

Märt Sults: koolid tuleks kolida sinna, kus lapsed elavad

By 24. jaan. 2014 jaanuar 15th, 2019 No Comments
Märt Sults. Foto: Liis Treimann

Märt Sults. Foto: Liis Treimann

Keskerakondlasest linnavolikogu liige ja Kopli kunstigümnaasiumi direktor Märt Sults esitas eilsel volikogu istungil abilinnapea Mihhail Kõlvartile järelepärimise: kui tulus oleks südalinna koolihoonete äripindadeks välja rentimine. Koolid võiksid Sultsi hinnangul kolida sellistesse asumitesse kus lapsed tegelikult elavad.

Sults esitas järelepärimise hiljuti moodustatud Põhja-Tallinna koolijuhtide seltsingu nimel.
Seltsingusse kuuluvad Kalamaja põhikoolid direktor Marko Rööpson, Pelgulinna gümnaasiumi direktor Tõnu Piibur, Tallinna kunstigümnaasiumi direktor Märt Sults, Tallinna Ranniku gümnaasiumi direktriss Svetlana Zelentsova ja Ehte humanitaargümnaasiumi direktriss Õnnela Leedo-Küngas.

«Meil on järelepärimine abilinnapea Mihhail Kõlvartile ja seltsing volitas mind seda ette volikogus kandma. On teada, et südalinnas asuvates koolihoonetes õpivad valdavalt lapsed, kes on valdavalt pärit teistest asumitest. Tiheda asustusega elurajoonides on koolihooneid, kus on väga palju täitmata õpilaste kohti ning ka koolihooneid, mis tuleb eelpool toodud põhjusel sulgeda, sest pole õpilasi. Tallinna linnal on kohustus tagada haridus kõikidele Tallinna lastele kodule lähimas koolis,» kuulutas Sults volikogu kõnepuldist.

«Ja nüüd tuleb küsimus: millistel põhjustel peale ajalooliste ja/või emotsionaalsete on mõistlik pidada haridusasutusi südalinna piirkonnas, kus ei ela koolikohtadele proportsionaalselt õpilasi ja kus on linnaruumi suurim liikluskoormus ja kõige suurem kriminogeenne oht,» rääkis Sults.

«Teine küsimus: milline oleks Tallinna linna arvutuslik renditulu, kui rentida välja südalinnas asuvad koolihooned näiteks äripindadeks, viies haridusasutused teistesse linna asumitesse, kus on vabanemas koolihooneid ja kus on õpilaste reaalsed elukohad,» küsis koolidirektor.

«Palume tungivalt analüüs teostada Tallinna linnakantselei finantsteenistuse spetsialistide poolt, mitte suunata selle järelepärimise vastuse koostamist Tallinna haridusametisse, Viivi Loki üldhariduse osakonda,» lõpeb koolijuhtide arupärimine.

http://tallinncity.postimees.ee/2672732/uus-plaan-koolid-sudalinnast-valja-koolihooned-aripindadeks